Sempozyuma Davet

Marmara Üniversitesi Tarih bölümünün başlattığı ve 6 sene süren öğrenci sempozyumları 2015 yılında Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu adını almıştır. Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu’nun ikincisi bu yıl 17-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek ve tüm sosyal bilimler alanlarından gelecek başvurulara açık olacaktır. Sosyal Bilimler alanlarındaki lisansüstü öğrencilerini, sürdürdükleri tezlerinden ya da bağımsız çalışmalarından hazırlayacakları bir tebliğ ile bu sempozyuma davet ediyoruz. Sempozyum katılımcıları gönderilen özetler arasından bilim kurulu tarafından seçilecektir. Bir oturum oluşturmayacak (dört tebliğ) sayıda başvuru alınan disiplin olursa, bu disiplinin oturumu yapılmayacaktır. Ancak bilim kurulunca yayınlanabilir nitelikte bulunması halinde bu makale sempozyum kitabında yer alacaktır.

Katılım Şartları

  • Katılımcıların sosyal bilimler alanlarında lisansüstü eğitime devam ediyor olmaları gerekmektedir (Güncel öğrenci belgesi ile kanıtlanmalıdır).
  • Sürdürdüğü tezinden tebliğ sunacakların danışmanından onay alması ve yayınlanma aşamasında çalışmalarını birlikte yayınlamaları gerekmektedir (öğrenci ve danışman ismi ile).
  • Sempozyum tarihinde tebliğ metinleri, yayınlanmak üzere yürütme kuruluna teslim edilecektir.
  • Sempozyuma başvuru ve katılım ücretsizdir ancak katılımcılar tüm masraflarını (varsa yol ve konaklama giderleri) kendileri karşılayacaktır.

Bildiri özetleri sosyalbilimlerkongresi@yandex.com adresine gönderilecektir. Özetlerde bildiri başlığı, başvuranın adı-soyadı, üniversite ve bölümü, e-posta ve telefon bilgileri yer almalıdır. Bildirilerin tezden üretilip üretilmediği belirtilmelidir. Özetler 300 kelime civarında olmalıdır. Yazı formatı olarak Times New Roman, 12 punto ve 1.5 aralık kullanılmalıdır. Tebliğ metinlerinde M. Ü. Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’nün referans kriterleri kullanılmalıdır.

Bildiri Özetlerinin En Geç Gönderim Tarihi: 20 Nisan 2016

Kabul Edilen Bildirilerin Duyuru Tarihi: 01 Mayıs 2016